پرش به محتوا

جرثقیل ذخیره سازی و انبارداری اتوماتیک یا stacker crane چیست؟

این جرثقیل ها برای ذخیره سازی اتوماتیک مواد طراحی شده اند. آنها در امتداد راهرو های انبار رفت و آمد می کنند، جایی که وارد می شوند، موقعیت می گیرند و مواد را استخراج می کنند. جرثقیل های استاکر توسط یک سیستم نرم افزاری مدیریتی هدایت می شوند که تمام فعالیت ها را هماهنگ می کند. طیف جرثقیل های استاکر به راحتی با نیازهای هر انبار از نظر ظرفیت بار، ابعاد، ارتفاع ساختمان و زمان چرخه تطبیق می یابد و بنابراین می تواند طیف وسیعی از کاربردها را پوشش دهد.
جرثقیل انبارداری stacker crane

جرثقیل ذخیره سازی و انبارداری اتوماتیک یا stacker crane

اهمیت انبار

هدف از ایجاد انبارها چه در سازمان های دولتی و چه در بخش های خصوصی. تأمین، نگهداری و در دسترس قرار دادن وسایل مورد نیاز آن ها می باشد. به طوری که اگر مواد و لوازم مورد نیاز به موقع تهیه و در دسترس واحد مصرف کننده قرار نگیرد، در گردش کار و فعالیت های آن مؤسسه وقفه ایجاد می گردد. ساختمان انبارها ترجیحاً باید نزدیک به محل تولید باشد. تا انتقال مواد، مخصوصاً مواد سنگین و پر حجم به واحدهای تولیدی، به آسانی صورت بگیرد و هزینه آن نیز به حداقل کاهش یابد.

یکی از مهم ترین بخش های یک شرکت، خط تولید یا حتی فروشگاه؛ انبار محصولات و متریال مصرفی آن مجموعه است. برای یک فروشگاه کوچک که تنوع محصولی زیادی ندارد شاید با 2 الی 3 نفر بتوان انبارداری یکپارچه ای انجام داد. اما اگر حجم فروش و تنوع محصولات گسترده و عظیم شود قطعا این تعداد نیرو کافی نیست و به افراد بیشتری نیاز خواهید داشت.

همچنین در یک خط تولید، تامین متریال مصرفی و آماده سازی آن از انبار به واحد تولید از نظر سرعت و دقت انتخاب صحیح ماده مورد نظر بسیار حائز اهمیت است.

stacker crane

با پیشرفت سریع تکنولوژی و درگیری زندگی روزمره انسان با ربات ها و سیستم های هوشمند، برای بهینه شدن صنعت و تجارت نیز دستاورد های جدید رباتیک راه حل های به صرفه، دقیق و سریع به بازار عرضه کرده است. جرثقیل ذخیره سازی و انبارداری اتوماتیک ( stacker crane ) بهترین گزینه برای انبار های عظیم موجود در جهان است.

این جرثقیل ها برای ذخیره سازی اتوماتیک مواد طراحی می شود. آنها در امتداد راهرو های انبار رفت و آمد می کنند، جایی که وارد می شوند، موقعیت می گیرند و مواد را استخراج می کنند. جرثقیل های استاکر توسط یک سیستم نرم افزاری مدیریتی هدایت می شوند که تمام فعالیت ها را هماهنگ می کند. طیف جرثقیل های استاکر به راحتی با نیازهای هر انبار از نظر ظرفیت بار، ابعاد، ارتفاع ساختمان و زمان چرخه تطبیق می یابد و بنابراین می تواند طیف وسیعی از کاربردها را پوشش دهد.

مزایا

  • اتوماسیون عملیات ورود و خروج محصولات.
  • موجودی را کنترل و به روز می کند.
  • اشتباهات مدیریت دستی را از بین می برد.
  • این سیستم ها را می توان با شرایط کاری خاص مانند دمای انجماد (30- درجه سانتی گراد)، رطوبت شدید یا ویژگی های خاص از جمله امکان افزایش سرعت کار استاندارد تطبیق داد.

توانایی های جرثقیل انبارداری اتوماتیک

  • ذخیره سازی، حمل و انبارداری اجسام از وزن 1 کیلو گرم تا 10 تن
  • فعالیت در انبار ها و قفسه های عظیم تا ارتفاع 50 متر
  • سرعت حرکتی 6 متر بر ثانیه بدون خطا در موقعیت
  • کار در شرایط سخت ماننده سرما زیاد، رطوبت بالا، مواد رادیو اکتیو و خطرناک و محیط های بهداشتی و استریل
  • توانایی حمل انواع پالت، کانتینر، کارتن، قاب و…

صفحه اصلی سایتاینترنت اشیاء

دانشجوی مکاترونیک هستم و در زمینه اتوماسیون و توسعه صنعت فعالیت میکنم. به اشتراک گذاری تجربیات و خورده دانشی که از الکترونیک دارم علاقمند هستم.

شاید این مطالب براتون جذاب باشه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

عضویت

عضو سایت هستید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به حساب کاربری