پرش به محتوا

صفحه اصلی

طراحی مدار با آلتیوم دیزاینر
اینترنت اشیاء iot
مدارات الکترونیک

به وب سایت آیمکس خوش آمدید

مجموعه آیمکس در زمینه مشاوره ،طراحی و ساخت سیستم های هوشمند سازی و مکاترونیک, طراحی مدارات الکترونیک و برنامه نویسی آردوینو avr پروسسینگ و همچنین طراحی pcb مدارات و مونتاژ و اجرای سیستم های کنترل از راه دور (بلوتوث، وای فای، خط تلفن، سیم کارت، مادون قرمز، اینترنت اشیاء) به شما مهندسین و دانشجویان عزیز الکترونیک و مکاترونیک در اصفهان و دیگر شهر های ایران خدمت رسانی می نماید. درباره مدیر آیمکس بخوانید

حداکثر هوشمند سازی
رله حالت جامد یا SSR
آموزش کامل ساخت مدار رله حالت جامد (SSR)

عملکرد SSR شبیه رله های الکترومکانیکی می باشد با این تفاوت که در این المان هیچ قسمت متحرکی وجود نداشته و نسبت به آن دارای ابعاد کوچکتری می باشد.عدم قسمت متحرک در SSR موجب افزایش عمر قطعه شده و در مداراتی که تعداد دفعات کلید زدن زیاد می‌باشد کاربرد دارد.

چنانچه بخواهیم در بارهای DC از SSR استفاده کنیم در ساختمان داخلی از ماسفت هایی به صورت موازی با یکدیگر استفاده می شود تا میزان جریان قابل تحمل SSR نیز افزایش یابد .

ادامه مطلب »
دماسنج LM35
راه اندازی سنسور دماسنج LM35 با Atmega32 به کمک کامپایلر کدویژن

در این پست از سایت آیمکس شما با ساخت یک دماسنج با استفاده از سنسور پرکاربرد و معروف LM35 اشنا خواهید شد. سنسور LM35  یک سنسور انالوگ می باشد, به این معنی که با تغییرات دمای محیط ولتاژ انالوگی در خروجی ان ایجاد می شود که با اندازه گیری ان توسط ADC میکروکنترلر می توانیم دمای محیط را اندازه گیری کنیم .

ادامه مطلب »
راه اندازی جامع ماژول ساعت DS1307 با میکروکنترلر AVR
راه اندازی ماژول ساعت DS1307 با AVR

اگ اینجایی احتمالا توی راه اندازی ماژول ساعت DS1307 به مشکل خوردی و هنوز باهاش آشنایی کامل پیدا نکردی. میخوایم با هم تمامی بخش های این ماژول خفن رو برسی کنیم. و نکاتش رو بگم که اگ رعایت کنی قطعا نتیجه رو میگیری و دیگ مشکلی با این ماژول نداری.

ادامه مطلب »
رمز گذاری سون سگمنت
رمزگذاری شمارنده سون سگمنت (CD40110) با گیت منطقی

تو این مقاله قصد داریم به کمک گیت منطقی و آیسی های آنالوگ، شمارنده 3 رقمی با هم بسازیم. که به عنوان مثال ظرفیت خالی یک پارکینگ را نمایش دهد. دو شرط  مهم داره که باید شمارنده رمزگذاری بشه، اولی اینه که نباید شمارنده افزایشی بیشتر از 130 رو بشماره و نمایش بده. (ینی به 130 رسید شمارنده افزایشی از کار بیفته). و شرط دوم این هست که در حالت صفر میتواند شمارش کاهشی انجام دهد. و به مقدار 999 برسد که باید در این حالت هم شمارنده کاهشی از کار بیفتد.

ادامه مطلب »
جرثقیل انبارداری stacker crane
جرثقیل ذخیره سازی و انبارداری اتوماتیک یا stacker crane چیست؟

این جرثقیل ها برای ذخیره سازی اتوماتیک مواد طراحی شده اند. آنها در امتداد راهرو های انبار رفت و آمد می کنند، جایی که وارد می شوند، موقعیت می گیرند و مواد را استخراج می کنند. جرثقیل های استاکر توسط یک سیستم نرم افزاری مدیریتی هدایت می شوند که تمام فعالیت ها را هماهنگ می کند. طیف جرثقیل های استاکر به راحتی با نیازهای هر انبار از نظر ظرفیت بار، ابعاد، ارتفاع ساختمان و زمان چرخه تطبیق می یابد و بنابراین می تواند طیف وسیعی از کاربردها را پوشش دهد.

ادامه مطلب »

ورود

عضو سایت نیستید؟ برای ثبت نام کلیک کنید

عضویت

عضو سایت هستید؟ برای ورود کلیک کنید

تماس با ما

این پیام توسط مدیریت سایت دریافت میشود.