پرش به محتوا

آموزش توابع آردوینو (توابع پایه)

در این آموزش تمامی توابع پایه آردوینو را برسی میکنیم، به دلیل متنوع بودن برد های توسعه تحت آردوینو که از پردازنده های متفاوتی پشتیبانی میکنند ؛ ممکن است هر برد توابع مخصوصی برای برخی عملکرد های تخصصی آن داشته باشد مثلا برد های وای فای که تحت پردازنده های قدرتمند ESP هستند! ولی در برنامه های اصلی، توابع مشترکی استفاده می شود که به عنوان توابع پایه زبان برنامه نویسی آردوینو شناخته می شوند.

منبع این آموزش سایت رسمی آردوینو می باشد؛ در اینجا توابع دیجیتال و آنالوگ پردازنده ها، توابع عملیات های ریاضی، توابع تایمر های داخلی و وقفه ها، متغییر ها و ویژگی هر کدام و برخی توابع خاص که مخصوص برخی از برد های آردوینو هستند را برسی میکنیم؛ که علاوه بر توضیحات سایت رسمی آردوینو تجربیات خودم و نکات کمتر گفته شده هر مورد را برای شما قرار خواهم داد.

آموزش توابع آردوینو

آشنایی با آردوینو

آردوینو یک پلتفرم متن باز الکترونیک است. که تقریبا همه ی افراد جامعه حتی بدون داشتن دانش تخصصی الکترونیک می توانند. با استفاده از این پلتفرم پروژه های سخت افزاری مورد نیازشان. را به سادگی با حداقل آموزش و با نوشتن چند خط برنامه ساده و اتصال چند سیم به آردوینو اجرا کنند.

پلتفرم آردوینو، یک پلتفرم نمونه سازی سریع Rapid Prototyping برای ساخت سریع و آسان مدارات الکترونیکی است. حتما شما هم دوست دارید لامپ اتاقتان را با استفاده از موبایلتان خاموش و روشن کنید یا دمای اتاقتان را با گوشی خود کنترل کنید. یا کولر و سیستم تهویه خانه خود را به صورت هوشمند و اتوماتیک خاموش و روشن کنید.

برای درک بهتر آموزش توابع آردوینو پیشنهاد میکنم آموزش مقدماتی آشنایی با آردوینو را ببینید!