پرش به محتوا

تبدیل عکس به هگز آنلاین – Bmp to Hex

در راه اندازی انواع نمایشگر گرافیکی مثل OLED با آردوینو، یکی از جذابیت های پروژه نمایش تصاویر هست که به کمک ابزار آنلاین زیر که کاملا فارسی سازی شده میتوانید عکس .bmp دلخواه خود را به کد هگز تبدیل کنید.این ابزار برای تبدیل عکس های تک رنگ که با پسوند bmp شناخته می شوند، به کد هگز کاربرد دارد. در نمایشگر های رنگی باید از ابزار تبدیل عکس رنگی به هگز استفاده کنید.
ماژول نمایشگر Oled 1306 تبدیل عکس به هگز oled آردوینو

در راه اندازی انواع نمایشگر گرافیکی مثل OLED با آردوینو، یکی از جذابیت های پروژه نمایش تصاویر هست که به کمک ابزار آنلاین زیر که کاملا فارسی سازی شده میتوانید عکس bmp دلخواه خود را به کد هگز تبدیل کنید. در آموزش راه اندازی OLED تابع مربوط به نمایش تصویر را توضیح دادیم.

راه اندازی oled آردوینو تبدیل عکس به هگز

ابزار آنلاین تبدیل عکس به کد هگز

این ابزار برای تبدیل عکس های تک رنگ که با پسوند bmp شناخته می شوند، به کد هگز کاربرد دارد. در نمایشگر های رنگی باید از ابزار تبدیل عکس رنگی به هگز استفاده کنید.

1. انتخاب تصویر

2. تنظیمات تصویر

  فقط فایل از نوع تصویر مجاز است
  هیچ فایلی انتخاب نشده است

  با افزایش روشنایی پیکسل ها سفید می شوند. (0 تا 255)
  توجه: قرار دادن تصویر در مرکز فقط زمانی کار می کند که از نمایشگر بزرگتر از تصویر انتخاب شده استفاده کنید.

  3. پیش نمایش

  4. خروجی


  برای کپی پیست آسان، مقداری کد آردوینو اضافی در اطراف خروجی اضافه می کند. اگر چندین تصویر بارگذاری شود، برای هر کدام یک آرایه بایت تولید می کند و یک شمارنده به شناسه اضافه می کند.
  برای کپی پیست آسان، مقداری کد آردوینو اضافی در اطراف خروجی اضافه می کند. اگر چندین تصویر بارگذاری شود، یک آرایه بایتی تولید می کند.
  یک خروجی با فرمت GFXbitmapFont ایجاد می کند. توسط نسخه اصلاح شده کتابخانه Adafruit GFX استفاده می شود.
  First ASCII characterاین مقدار فقط در صورتی استفاده می شود که برای هر تصویر یک شناسه علامت با طول برابر با 1 ارائه نشده باشد. مقدار خود به ازای هر علامت 1 افزایش می یابد.

  ابزار آنلاین تبدیل عکس به هگز، در گیت هاب قابل دانلود است. برای رفتن به پروژه گیت هاب کلیک کنید!

  اشتراک گذاری این نوشته

  دانشجوی مکاترونیک هستم و در زمینه اتوماسیون و توسعه صنعت فعالیت میکنم. به اشتراک گذاری تجربیات و خورده دانشی که از الکترونیک دارم علاقمند هستم.

  شاید این مطالب براتون جذاب باشه!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با ما

  عضویت

  عضو سایت هستید؟ برای ورود کلیک کنید

  ورود به حساب کاربری