ساخت هیتر بادی

سلام برهمه عزیزان و دوست داران به ساخت وسایل الکترونیکی. امروز به ساخت هیتر بادی می پردازیم که من دوروش ساخت هیتر بادی را برایتان درست کرده ام. هیتر چون قیمت بالایی دارد وخیلی گران هست ونمی توان به راحتی خرید به همین دلیل من دو مدار عالی برای شما طراحی کرده ام که میتوانید آنها را خیلی ساده درست کنید.قبل ازمعرفی دوبرد به چیز هایی هست که به آن می پردازیم .

 

هیتر یک دستگاه فوق کاربردی در قطعات smd می باشد. در این دو مدار بایستی دسته هیتر را از سایت های  معتبر خرید نمایید . بعد از خرید دسته هویه بایستی سیم هیتر رابه مدار وصل کنیم . البته قبل از وصل این سیم ها باید بشناسید 2 سیم برای فن هیتر می باشد 3 سیم برای المنت می باشد که باید دو تای آن رابه هم دیگر بتابانید تا یک سر آن نول و دیگری فاز باشد 2 سر دیگر برای سنسور دما می باشد که فقط برای برد دومی می توان استفاده نمود. سر نری هیتر

1=این دستگاه با دو مدار جالب وساده درست شده اولین مدار من با یک دیمر و تنظیم سرعت فن هیتر می باشد .که مدار دیمر ما  خروجی آن به لمنت وصل می کنیم وفن رابه مدار دوم کنترل کننده سرعت وصل میکنیم . دوپتانسیومتر 2مگا و500کیلو توی مدار هست شما می توانید فقط 500 کیلو در مدار استفاده کنید 2مگا برای درصد کم حرارت هست.یک دتریاک در مدار هست که باید حتما یک هیت سینک برای تریک بگذارید.

مدار دیمر=مدرا دیمر را روی برد سوراخ سوراخی درست کنید .این مدار دقیق ترین دیمر که تا میلی ولت میشه کم وزیاد کرد.ورودی این مدار 220 می باشد وخروجی آن به المنت وصل می شود .توجه>>یک فیوز3 آمپری سرراه مدار حتما بگذارید.

 

مدارکنترل المنت

مدار کنترل سرعت فن=این مدار را روی برد سوزی ببند ید خروجی ولتاژ را تا24 ولت میتوان داد تغذیه این مدار باید یک سویچ 24 ولت 300 میلی آمپر باشد یا می توان یک ترانس 500میلی آمپر 24 ولت بگیریر با مدار دی سی شده به مدار زیر ولتاژ وصل کنید .

 

کنترل فن

نکات مهم:

سرنری  هیتر بادی را از سایت های معتبر دریافت کنید وسرنری آن راروی جعبه کار بگذاریدوسیم کشی آن را انجام دهید

مدار هارا داخل یک جعبه خوب ومحکم بگذارید تا مدار آسیب نبیند

بر سرهرمداریک کلید هم بگذارید

 

من همه ی این مدارات داخل یک pcb آماده کردم که اگر فایل زیر را دانلود کنید تمام پروژه داخل هست که میتونید ترتمیز تر کار کنید مدار تست شده هیچ عیبی نداره

توجه:این مدار برای برق فن باید از یک ترانس دوبل 12 استفاده شو برای یک سوسازی داخل برد مدار طراحی شده است.

نکات مهم =یک جای لامپ220 ولتی گذاشتم در مدار به عنوان چراغ سیگنال.فیوز3آمپری بزارید.دوکلید برای خاموش کردن فن وهیتر درمدار قرارداده ام

پیش طرح سه بعدی از مدار

عکس مدار درست شده

 

شماتیک مدار

شماتیک مدار

دانلود فایل هیتر 1>>

برای دانلود کلیک کنید

فیلم pcb و نحوه کارکرد هیتر بادی:

 

2=دومین مدار من مدار کنترل کامل هیتر بادی که دقت کنترل دما وسرعت  فن بسیار بالایی برخوردار هست ویکی ازقابلیت های ویژه دیگرکنترل اتوماتیک دما (درهنگام خاموش کردن دستگاه باتوجه به دمای درون دسسته دسته راخنک میکند وفن خاموش میشود )میزان نشانگر گرمای دسته فقط با یک led.برق 2220 ولت وبرای فن هیتر بایستی یک سویچ یاترانس 15 ولت گذاشت. برای اصلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه فرمایید.

مدار هیتر بادی باتشخیص وکنترل دماوتنظیم سرعت فن

مدار هیتر بادی باتشخیص وکنترل دماوتنظیم سرعت فن

 لینک مدار2 هیتربادی اتوماتیک>>

خرید پروژه

 

porya toomani

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *